Cambalkon nedir?

Cambalkon sistemlerinin faydalarını özetlemek gerekirse;

– Cambalkon nedir; istenildiği zaman açılıp kapatılabilen yapısı nedeniyle, balkonları kullanışlı ve konforlu bir yaşam alanı haline getirir.
– Cambalkon sistemleri; evlerin genel mimari yapısına uyumlu olup estetik bir görüntü oluşturur.
– Cambalkon nedir; fonksiyonel kullanım kolaylığı sayesinde yağmur, kar ve iklim şartları ne olursa olsun balkonu istenilen biçimde kullanma imkanı sağlar.
– Cambalkon sistemleri, toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlara yuva yapan hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmediğiniz dış ortam şartlarından korunma sağlar.
– Cambalkon nedir; ısı bariyerli profillerle üretilen sitemlerde ray profil gruplarında dış ortam ile iç ortamı birbirinden ayırarak ısı yalıtımı sağlar.
– Cambalkon sistemleri, temper işlemi uygulanmış ısıcamlı sistemlerde, metal birleşimler sayesinde mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar.

katlanırcambalkon800x492
katlanır cam balkon 800x492 füme cam

Cam balkon sistemleri, Katlanır cambalkon,Sürme cambalkon,Giyotin cambalkon olarak üç çeşittir,özünde camların alüminyum raylar içerisinde hareket etmesi ile balkonun uygun köşelerine, tüm camların katlanarak açılması için tasarlanmıştır.Günümüzde şehir hayatının giderek daha yorucu, stresli olduğu düşünüldüğünde, insanlara evlerinde bir özgürlük alanı oluşturan balkonlar daha da önem kazanmaktadır. Eskiden balkonlar PVC, alüminyum doğrama v.b. malzemelerle kapatılarak tamamen kapalı ve kirli görüntü oluşturan bir ortam haline getirilirdi. Kullanışlı olamadığı için bu malzemelerle kapatılan balkonlar, balkon olmaktan çıkıp evin bir odasından farkı olmazdı. Cam balkon sistemlerinin piyasaya çıkması ile bu durum ortadan kalkmış oldu.Balkon camlama sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeden, camların istenilen tarafa toplanması ile istenildiği zaman açılan, camların kapatılması suretiyle de istenildiği zaman açılan kapanan bir esnekliğe sahip oldular. Böylece balkonlar kullanıcılar için “özel yaşam ve hobi alanı” haline geldi.

Balkonların pvc v.b malzemelerle kapalı hale getirilmesi, binanın dış görünüşünü bozarak ortaya çirkin görüntülerin çıkmasına neden olmaktaydı. Cambalkon uygulamaları ise yüzey kısmı cam olması ve şeffaflığı sayesinde binanın görüntüsüne herhangi bir zarar vermediği gibi genel mimariye uyum sağlayarak estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Yağmur, kar v.b. iklim şartları, balkonların cambalkona dönüştürülmesi sayesinde, kullanıcıları etkilemez. Aynı zamanda cambalkon sistemleri toz, gürültü, yaprak, polen, haşere, balkonlarda yuvalanabilen hayvanlar ve atıkları gibi her türlü istenmeyen dış ortam şartlarından korunma sağlar. Cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar “temperli” veya “lamine” güvenlik camlarıdır. Dolayısıyla camların kırılması sonucu olası zararlar engellenmiş olmaktadır.

Daha fazla bilgi için Adana Cambalkon olarak bize ulaşabilirsiniz.